Známe názvy všech tří nových iPhonů. Žádný iPhone 7s a 7s Plus, ale iPhone 8 a 8 Plus

Těsně před zahájením Apple Special Event se roztočila vlna “spekulace”, nebo spíše odhalení, která dosud nikdo netipoval. Všichni se zaměřovali na nejočekávanější iPhone s pracovním názvem 8. Ostatní dva modely 7s a 7s Plus vycházející z modelů 7 a 7 Plus šli stranou. Tak trošku automaticky dostaly “nálepku”, že budou spíše mírnou evolucí, než revolucí.

O názvu prémiového a výročního iPhonu “8” se toho naspekulovalo opravdu hodně. Bude to iPhone X? Římsky 10, k desátému výročí představení iPhone. Použije Apple označení iPhone Pro po vzoru iPadu? Objeví se dosud nepoužitý název Edition? V poslední době se objevovalo i označení XE. Nyní to však vypadá, že všechno bude jinak.

Na Twitteru se právě v těchto chvílích doslova jako lavina šíří informace od známého vývojáře Steva T – S. Ten při analýze firmwaru iOS 11 GM (Golden Master) přišel na názvy všech tří iPhonů! Úryvek z tohoto zdrojového kódu následně sdílel na Twitteru a vy si jej můžete prohlédnout níže.

Jak se tedy budou nové iPhony jmenovat?

iPhone 7s = iPhone 8

iPhone 7s Plus = iPhone 8

iPhone 8 = iPhone X

Docela zajímavá záměna. Vše, ale dává dokonalý smysl. Prémiový iPhone s označením X (římsky 10) jasně odkazuje na 10. výročí iPhone, který v roce 2007 poprvé představil Steve Jobs.

“iPhone 7s a 7 Plus” budou sice vycházet z dosavadní generace iPhone 7, ale budou až moc rozdílné, než aby mohly být označovány jako modely S. Dosavadní modely S si zakládaly na změně vnitřních komponent se zachováním stávajícího designu, což modely 7s a 7s Plus nesplňují. Z důvodu bezdrátového nabíjení bude zadní panel tvořit sklo a nikoliv hliník. Když k tomu připočtete i další změny, je vše nad míru logické.

S takřka 100% jistotou tak můžeme říct, že se v úterý 12. září dočkáme představí iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X.

Zdroj: Twitter Steve T-S