Australský student byl zatčen za nabourání do serverů Applu

Teenager z australského města Melbourne prokázal značné programátorské schopnosti. Z vysoce zabezpečených serverů společnosti Apple se mu podařilo odcizit celkem 90 GB citlivých dat. Do systému se hackerovi podařilo pronikat dokonce opakovaně, a to včetně přístupu do uživatelských účtů. Bohužel upřesňující informace o datech, stejně jako to, zda byla poskytnuta třetí straně, resp. zneužita, nejsou dostupné. 

Útok na své servery nahlásil Apple v loňském roce Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). V momentě, kdy se podařilo lokalizovat jako místo útoku Austrálii, se do mezinárodního vyšetřování zapojila i australská federální policie (AFP). 

Hacker se sice snažil zmást Apple anonymizačními nástroji jako VPN apod., ale to mu nebylo nic platné. Systémy Applu totiž při přístupu do systému zaznamenávaly sériová čísla MacBooků. Po zabavení různých zařízení se podařilo zjistit, že dva mladíkovi MacBooky, se s těmito čísly shodují a tím pádem byly použity k útoku. 

Vzhedem k povaze události se Applu podařilo vše skrýt před veřejností, až doteď. Soud s šestnáctiletým studentem střední školy, který je údajně fanouškem společnosti Apple by měl začít tento týden.

Zdroj: mactrast

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.