Konec nadbytečných kabelů. Belkin vyvinul první powerbanku s Lightning vstupem

Pokud bychom pojmenovali jeden z primárních nedostatků dnešních externích baterií (powerbank) zaměřených na zařízení iOS, odpověď bude jednoduchá. Nutnost nabíjet powerbanku přes micro USB konektor. Tím vzniká na rozdíl od uživatelů Androidu potřeba přibalovat kamkoliv  extra kabel na dobíjení baterie a druhý, Lightning na nabíjení telefonu. Tomu je však konec.

S řešením přichází Belkin. Díky certifikačníhmu resp. licenčnímu programu MFI představil první powerbankou s Lightning vstupem, BOOST↑­CHARGE Power Bank 10K with Lightning Connector. I uživatelé iOS si tak nyní vystačí na cestách s jediným, Lightning kabelem.

Jak již název napovídá tato externí Lithium-polymerová baterie disponuje kapacitou 10 000 mAh. Kromě nabíjecího Lightning konektoru se na čelní straně nachází další dva standardní USB – A výstupy. Jeden s nabíjecím proudem 2.4 A pro rychlonabíjení a jeden “klasický” 1 A. Bez problémů tak nabijete jak iPhone, tak iPad.

 

Pro kontrolu kapacity je powerbanka vybavena řadou čtyř LED diod. Tedy každá dioda odpovídá kapacitě 25%. Ty se nacházejí vedle tlačítka pro přepínání nabíjecích režimů. Dobití powerbanky na plnou kapacitu zabere cca 3 hodiny při použití iPad adaptéru. Jak můžete vidět na obrázku níže, powerbanku lze dobíjet i z klasického iOS Docku. 

Co se týká rozměrů, nejedná se o žádného drobka. Výška 154,45 mm, šířka 71 mm a hloubka 17 mm znamenají výslednou hmotnost 240 g. 

Jak již můžete postřehnout z obrázků výše, Boost Charge s Lightning vstupem bude dostupná ve dvou barevných provedeních. Černé a bílé. Podle oficiální webové stránky produktu jsou v současné době přijímány předobjednávky. Distribuce prvních kusů bude spuštěna začátkem měsíce srpna. Cena byla stanovena na 59,99 USD. To je v přepočtu podle současného kurzu asi 1318 CZK. U nás však musíme počítat s cenou navýšenou o vedlejší náklady spojené s přepravou a legislativou. 

Zdroj: Belkin, MacRumors

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.