Neuvěřitelně drzá zlodějka iPhonu

Představte si následující situaci. Někdo vám ukradne váš iPhone. Logicky prožíváte intenzivní a smíšené pocity. Chtě nechtě se smiřujete s jeho ztrátou. Říkáte si, že situace už nemůže být horší? To je velký omyl. Své o tom ví studentka psychologie Beth Freestone z Velké Británie. Té byla několik měsíců po krádeži jejího iPhonu doručena na její facebookový profil následující zpráva:

“Hi, I hope you don’t mind me asking but I was given this phone that I believe you lost and I’m just using it for 2 weeks whilst mine is repaired but I am unable to use it without the password for iCloud is it possible to get it so I can sign out and into my own account,” the message read. “Thank you in advance xx.”

Pokud budete tuto zprávu paragrázovat dozvíme se z ní, že okradené ženě se ozvala neznámá osoba s tím, že “dostala” její iPhone a používá jej již dva týdny, tedy po dobu, kdy je její vlastní zařízení v opravě, ale nemůže jej využít naplno, a tak ji žádá o heslo k iCloudu aby se mohla přihlásit ke svému účtu. Zprávu ovšem zakončí velice zdvořile. “Předem děkuji xx”.

Původní majitelka iPhonu samozřejmě odmítla “nálezkyni” heslo zaslat. Na místo toho souhlasila se zasláním 5 liber na pokrytí nákladů souvisejících se zasláním iPhonu zpět do jejích rukou. Zlodějka však nejen že iPhone neposlala a nechala si peníze, ale přestala s původní majitelkou iPhonu komunikovat a pro další komunikaci si ji na svém facebookovém profilu zablokovala.

Beth deníku Daily Mail později řekla, že byla tímto drzým chováním patřičně šokována. Dále dodává, že o něčem takovém se jí ani nesnilo a nechápe, jak se jí vůbec někdo může ptát na heslo, a ne na to, jak iPhone vrátit.

Jelikož se jedná o studentu z oboru zabývajícího se lidským chováním, myslíme že Beth získala nechtěně velice zajímavý námět na seminární práci.

Nenapadá nás lepší ukončení tohoto článku než citát slavného fyzika Alberta Einsteina, který řekl:

“Pouze dvě věci jsou nekonečné – Vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.” 

Zdroj: Cult of Mac

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.