Nejzajímaněvší novinky, které přináší iOS 11 beta 3

Apple před několika hodinami  uvolnil třetí beta verzi operačního systému iOS 11 pro vývojáře. iOS 11 beta 3 nepřináší žádné převratné změny. Soustředí se spíše na “drobnější” vylepšení a změny včetně zvýšení výkonu zařízení a stability operačního systému.

Nejzajímavější novinky v iOS 11 beta 3

Uživatelé iPadu budou moci nově zavírat aplikace v App switcher pomocí gesta (pohyb prstu po displeji směrem nahoru) na místo tlačítka “x”, které bylo součástí obou předchozích beta verzí. Vylepšení se dočkalo i notifikační centrum. Nyní již nebude nutné pro zobrazení dřívějších oznámení provést další gesto (pohyb prstu směrem nahoru). Všechna oznámení se budou zobrazovat najednou při přechodu do notifikačního centra. V aplikaci Soubory se objevila nová umístění v podobě zatím nefunkčího OS X Serveru a také Dropbox. Drobných vylepšení se dočkalo i 3D Touch u řady aplikací, mimo jiných i Fotoaparát, Poznámky nebo Safari. Při synchronizování zpráv (iMessages) na iCloud je nově možné zjistit, kolik zpráv je ještě nutné nahrát. V ovládacím centru se u funkce nahrávání obrazovky objevila pod 3D Touch nová akce spustit vysílání (broadcast).

Změn a vylepšení se ve třetí vývojářské beta verzi objevilo samozřejmě mnohem více. Všechna tato vylepšení pro Vás mapujeme a článek budeme postupně aktualizovat.

Pokud nevlastníte vývojářský účet, nevadí. Veřejná beta verze iOS 11 s pořadovým číslem 2 by se měla objevil do konce tohoto týdne. Veřejná beta verze je totiž zpravidla dostupná o několik dní později než verze pro vývojáře. O jejím vydání Vás budeme informovat.

Zdroj: 9to5mac