Apple vydat iOS 11 Beta 2

Apple včera uvolnil iOS 11 Beta 2  s opravami chyb, které se objevily v první beta verzi. Aktualizovaná druhá beta verze obsahuje řadu nových chyb a upozorňuje na řadu známých problémů, které se týkají např. restartování iPhone 7/7Plus nebo SOS notifikace. Druhá beta verze stále není stabilní a doporučuje se ji instalovat pouze na zařízení, která se nepoužívají jako primární.

Nová vylepšení funkcí v iOS 11 Beta 2

Spolu s opravami chyb se Beta 2 dočkala drobných vylepšení funkcí a dalších změn. Nová funkce Nerušit při jízdě nyní nabízí možnosti nastavení aktivace automaticky, manuálně nebo při připojení k bluetooth v autě. V ovládacím centru se objevila možnost zakázat tuto funkci v aplikacích a tím zabránit jejímu vyvolání při rolování v aplikacích. V aplikaci soubory je k dispozici možnost uložit do souboru (fotografie, dokumenty a další). Mimo to se dočkal drobných vylepšení i dock, safari nebo režim zamčené obrazovky.

Na nové funkce, které se objevily ve druhé beta verzi se můžete díky zahraničnímu magazínu MacRumors podívat ve videu na jejich youtube kanále, nebo pomocí odkazu zde.

Stále platí, že testování iOS 11 Beta 2 je svěřeno registrovaným vývojářům Apple a nikoliv veřejnosti. První veřejná beta verze by se měla dle vyjádření Apple objevil na konci června. Do doby, než přijde finální verze, která bude uvolněna na podzim se dozajista dočkáme několika dalších beta verzí, které přinesou další změny.

Situaci kolem druhé beta verze a obecně iOS 11 sledujeme a o všech podstatných novinkách Vás budeme průběžně informovat.

Zdroj: MacRumors