Apple přiživuje predikce o přechodu z USB – A na USB – C nabíječky pro iPhone

Není to tak dávno, co se objevila v souvislosti s nabíječkami pro iPhone jedna zásadní informace resp. predikce. Podle ní by měl Apple opustit USB – A nabíjení a k novým iPhonům přibalovat USB – C adaptér a kabel USB – C/lightning. Tato nová soustava by měla disponovat výkonem 18 W, což je v porovnání se současnými 5 W adaptéry několikanásobný nárůst. Více si o této problematice můžete přečíst v předchozím článku viz níže.

Letošní iPhony dostanou rychlonabíječku již v základním balení

I když se tyto informace zdají být věrohodné, nikdy nelze nic tvrdit na 100%. Již v minulosti se totiž několikrát ukázalo, že i zdroje, které se označují jako “blízké výrobě” se pletou.

Nicméně, tentokrát nám Apple velice nenápadně poskytl další drobný dílek do skládačky s názvem USB – C adaptér pro iPhone. V oficiálním Online Store zlevnil USB – C/lightning kabel. Pokud jste si toto příslušenství chtěli zakoupit před pár týdny, stál 1m USB – C/lightning kabel 799 CZK. Nyní je to 579 CZK. Cena další varianty tohoto kabelu (2m) zůstala nezměněna. Stále jej lze pořídit za 1090 CZK

O tom, že by sleva USB – C kabelu o příjemných 220 CZK byla pouhou náhodou, nevěříme. Prozatím se vždy ukázalo, že Apple nedělá nic jen tak. Chce nám tím něco naznačit? Pravděpodobně ano. Cenou se nyní USB – C kabel dostal na stejnou cenovou hladinu jako metrový USB – A kabel. To může být signál, že se opravdu chystá jeho konec. 

Zanedlouho se tak může stát, že obecným standardem pro nabíjení všech iOS zařízení bude právě 18 W adaptér s USB -C/lightning kabelem. Ten by mohl eventuálně nahradil 12 W  adaptér, který je dodáván k současným iPadům.

Uvidíme, co si pro nás Apple na září přichystal. Bude to poprvé po dlouhých letech, co budeme napjatě sledovat kromě iPhonu i zbytek obsahu jeho krabičky. 

Zdroj: Apple

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.