Apple představil nová sluchátka Beats Studio3 Wireless s čipem W1

Když společnost Beats v roce 2014 přešla pod Apple bylo zcela jasné, že Apple do nich časem přidá své know – how a pozvedne Beatsy na vyšší technologickou úroveň. Tím know – how byl mimo jiné i čip W1, který jako první dostaly náhlavní sluchátka Beats Solo3 Wireless o dva roky později. A v čem je tento čip tak zázračný? Párování, dosah, spolehlivost přenosu, výdrž baterie. Čip W1 ve spolupráci s Bluetooth Class 1 posunul bezdrátová sluchátka o mílový krok před konkurenci.

Portfólio sluchátek s W1 čipem se začalo postupně rozrůstat. Od AirPods přes PowerBeats3 Wireless až po Beats X. Jedna sluchátka mezi nimi však až dosud chyběla, vlajková loď v podobě řady Studio. Jim nejbližší náhlavní sluchátka Solo3 Wireless dostala čip W1 již v polovině loňského roku a osobně jsme aktualizaci řady Studio čekali mnohem dříve. Nicméně je konečně tu, tak si pojďme nová sluchátka představit.

Design

Z hlediska designu se nic nezměnilo. Pokud bychom před vás postavil předchozí generaci Studiovek a nová Studio3 Wireless vaší jedinou možností, jak je rozeznat by bylo přečíst si název Studio3 z hlavovového mostu sluchátek. Jednoduše řečeno, pořád je jedná o ty klasické over-ear (na uši) “plasťáky” s koženými náušníky, které působí relativně luxusním dojmem. To je ale pro každého individuální. U nových Studiovek by měly být dokonce mnohem pohodlnější náušníky než u předchozí generace. Apple tvrdí, že by neměl být žádný problém vydržet s nasazenými sluchátky celý den.

Beats = styl = barvy. Nové Studiovky přichází opět s novými barevnými kombinacemi. Na výběr je z celkem 6 barev. Od klasické matně černé, přes stínově šedou a bílou se zlatými doplňky,  modrou, červenou až po porcelánově růžovou.

(Beats Studio3 Wireless – stínově šedá)

Technologie Beats Studio3 Wireless

Ty hlavní změny se však odehráli uvnitř. Jak jsme naznačovali na začátku, nová Studio3 Wireless jsou vybaveny čipem W1, který usnadňuje párování zařízení, kdy se stačí se sluchátky přiblížit k iPhonu, iPadu nebo Macu a sluchátka se automaticky spárují. Dalším benefitem W1 technologie je několika násobný dosah, který umožňuje Bluetooth Class 1, vysoká kvalita přenosu zvuku bez přeskakování a battery management, který reguluje vysokou spotřebu Bluetooth Class 1 a dovoluje až 40 hodin přehrávání hudby na jedno nabití.

Zcela nově byla použita technologie Pure ANC (Pure Adaptive Noise Canceling), tedy čisté adaptivní potlačení hluku. Sluchátka díky tomuto systému nepřetržite vyhledávají a blokují vnější zvuky a přitom automaticky reagují na individuální nastavení a přehrávanou hudbu tak, aby byla zajištěna co nejoptimálnější interpretace zvuku. Pure ANC rovněž umožňuje kalibraci zvuku v reálném čase, která optimalizuje zvukový výstup a přispívá k zachování průzračnosti a optimálního rozsahu.

Pokud používáte sluchátka opravdu často a delší dobu, bezesporu vás potěší zpráva o výdrži baterie na jedno nabití. Tu je podařilo zvýšit na 22 hodin se zapnutou funkcí Pure ANC. V případě, že aktivní potlačení hluku vypnete, podstatně snížíte spotřebu energie a v ideálních podmínkách se dostanete až na 40 hodin přehrávání hudby. Studio3 nabídnou stejně jako Solo3 “rychlonabíjení”, které při 10 minutách napájení nabídnou až 3 hodiny přehrávání. Bohužel u těchto sluchátek s lightning nebo USB-C kabelem nepochodíte, nabíjí se pomocí microUSB, budete tak muset přibalit vždy o kabel navíc.

Sluchátka je už nyní možné objednat z oficiálních stránek apple.com/cz. Nebo přejděte přímo na stránku produktu pomocí tohoto odkazu. Studio3 Wireless jsou dostupné ve všech barevných variantách a zaplatíte za ně 8 999 Kč. To se na první pohled může zdát hodně, ale předchozí generace bez W1 se prodávala dokonce o 1000 Kč dráž.

Termín dodání je odhadován na polovinu října. V souvislosti ze zahájení objednávek Studio3 Wireless byla z Apple Storu stažena nabídka předchozí generace Beats Studio.

Zdroj: Beats by Dr.Dre