Letošní iPhony dostanou rychlonabíječku již v základním balení

Přestože iPhone 8 a iPhone X podporují rychlonabíjení přes USB – C, byly až doposud v základním balení odkázány na klasický 5 W adaptér s USB – A.  Pro rychlonabíjení tak bylo nutné za extra peníze zakoupit nabíjecí příslušenství s vyšším výkonem nebo použít adaptér iPadu.  To by se mělo příchodem letošních iPhonů změnit.  Apple totiž plánuje k iPhonům přibalovat 18 W USB – C adaptér. To znamená nejen “rychlonabíjení”, ale poprvé i použití a přechod z USB – A na USB – C. Klasický lightning kabel zůstává.

Možnou podobu takové nabíječky si můžeme představit i díky renderu od ChargerLab. Její podoba se opírá o zjištění zdrojů blízkých výrobě.

(Evropská verze USB – C Adaptér iPhone 2018, Zdroj: ChargerLab)  

Pokud by se tato informace opravdu potvrdila, iPhone by výkonem adaptéru dalece překonal i iPady. Ty se doposud dodávali s 10 W nebo 12 W nabíječkou. Vedle vysokého výkonu a integrace USB – C jsou výhodou i fyzické rozměry. V porovnání se současnou nabídkou USB – C adaptérů typu “kostka” bude nový 18 W model disponovat minimalistickými rozměry jako tomu bylo u nabíječek iPhonu doposud.

Jedinou špatnou zprávu však máme pro zájemce o aktualizovaný iPhone SE. Jeho druhá generace by se měla podle poslední informací objevit v září po boku ostatních iPhonů (5,8″, 6,1″ LCD a 6,5″ Plus). Vzhledem k ceně se však nedá očekávat, že bude na rozdíl od statních i jeho balení disponovat 18 W USB – C  nabíječkou.

Zdroj: 9to5mac

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.