S kartou Revolut již brzy zaplatíme pomocí Apple Pay

Britský finančně-technologický startup Revolut na nedávné tiskovce oznámil několik novinek. Pro nás je tou nejvýraznější podpora platebního systému Apple Pay. 

Než se pustíme do dalších podrobností, tak pro ty z Vás, co ještě Revolut neznají, lehce nastíníme, co nabízí. Je to v principu hrozně jednoduché. Revolut primárně stojí na mezibankovních kurzech cizích měn. Pomocí účtu, podobnému tomu bankovnímu, zprostředkuje Revolut v zahraničí nebo v zahraniční měně transakce bez bankovních poplatků a vysokých bankovních kurzů. To znamená, že každou platbu z účtu Revolut máte v zahraničí levnější než se svojí klasickou debitní kartou. Revolut toho umí samozřejmě mnohem více, ale o tom zase někdy příště. 

Zpátky k tématu. Nyní si asi kladete otázku, kdy a kde. V tomto ohledu Revolut velice pozitivně překvapil. Spuštění Revolut Apple Pay v České republice je naplánováno na konec června, což je za chvilku. Přesné datum zatím neznáme, ale jak se bude termín blížit, jistě se objeví. Nicméně, prvnímu rozšíření do okolních zemí bude předcházet spuštění na domácím, britském trhu, a to začátkem června. 

Do platformy Apple Pay bude možné integrovat fyzické i virtuální karty Revolut. Jelikož Revolut karta cestuje až z Londýna, je skvělou zprávou, že lze Apple Pay využívat i u fyzické karty, která je teprve na cestě ke koncovému uživateli.

Díky Revolutu tak získá placení iPhonem a Apple Watch nejen praktický, ale i ekonomický aspekt, což je jednoduše řečeno, paráda. 

Pokud je pro Vás Apple Pay novinkou a chcete se o něm dozvědět více, můžete si přečíst náš článek věnovaný Apple Pay

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.