Apple aktualizoval iPod touch

Poslední dobou to vypadá, jako kdyby dělal Apple úklid v šuplících. S jednou drobnou výtkou, místo aby věci “vyhazoval”, pouští je zpět do oběhu. Nejnovějším příkladem takového počinu je aktualizace iPod touch po čtyřech letech. A zatímco u iPadu Mini dává “návrat” relativní smysl, u iPodu touch by se do nalezení smyslu jeho života musela vložit možná celá filozofická fakulta. Pojďme se podívat co Apple s iPodem udělal.

V podstatě pokračuje na své vlně a vzal stávající design stejně jako u iPadů Mini a Air. Na rozdíl od nich do těla iPodu vložil zastaralý, čti tři roky starý, procesor. Konkrétně A 10 Fusion z iPhonu 7. S ničím ostatním se Apple moc nezatěžoval.

iPod disponuje v roce 2019 stejným designem jako před čtyřmi lety. Osmi MPx zadní kamerou s clonou 2,4 a přední FaceTime kamerou s prehistorickým rozlišením 1,2 MPx s clonou 2,2. iPad tak dokáže natáčet video maximálně v rozlišení 1080p při 30 snímcích za sekundu ve formátech HEVC a H.264. Zapomenut nesmíme ani na 4″ Retina displej doplněný o původní Home button bez Touch ID. Vyznavače kabelových sluchátek jistě potěší 3,5 mm jack. Když už jsme u toho zvuku, iPod nabízí stále pouze jeden reproduktor. Výdrž na jedno nabití se bude pohybovat u přehrávání hudby okolo 40 hodin a u přehrávání videa okolo 8 hodin. 

Není zrovna těžké uhádnout, na jakou cílovou skupinu Apple touto “novinkou” míří. Díky několika násobnému nárůstu výkonu čipu A 10 (v porovnání s předchozí A8) a podpoře AR spolu s Apple Arcade. Jsou to zejména mladší hráči a příznivci rozšířené reality. Tomu odpovídá i nabízená barevná škála od růžové, zlaté, modré, stříbrné, červené až po vesmírně šedou. 

Má smysl si nový iPod touch 2019 pořídit? Podle nás v žádném případě. I když Apple iPodem útočí jako levnou vstupenkou do světa her, je třeba si uvědomit pár drobností. Cena startuje za 32 GB verzi na 5 990 CZK a přes 8 990 CZK za 128 GB se vyšplhá až na 11 990 za 256 GB. Poslední jmenovaný model se svojí cenou dostává za hranici nového iPadu Mini ve verzi 64 GB a to je k zamyšlení. A to ani nezmiňujeme, že iPad Mini je vybaven novějším procesorem A 12 Bionic s Neural Engine. Jinými slovy se iPod v přepočtu na každý rok podpory iOS stává dražším než iPad Mini a nabídne nesrovnatelně méně možností a prožitku z hraní. A v obdobném duchu “Proč NE iPod” by se dalo pokračovat další dva články…

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.