Každý 138. obyvatel Jižní Koreje žaluje Apple za zpomalování iPhonů

Přesně tak zní ekvivalentní přepočet 370 000 stížností zahrnutých v hromadné žalobě stěžující si na společnosti Apple. Předmětem žaloby je již známá “kauza” zpomalování starších iPhonů. “Poškozené” zastupuje jihokorejská právní kancelář Hannuri law, která v žalobě požaduje finanční odškodnění ve výši 2000 USD pro každého zúčastněného. Nicméně, je velice pravděpodobné, že seznam osob požadujících odškodnění se bude ještě rozrůstat. Pouze od konce prosince se řady “poškozených“ rozrostly několikanásobně.

Můžete si všimnout, že slovo poškozený píšeme do uvozovek. Ať si myslíte o této kauze cokoliv, úmyslem společnosti Apple rozhodně nebylo nikoho poškodit. Prostě a jednoduše “řešil” problémy degradace baterií ve starších iPhonech za uživatele, a tím nejlepším možným způsobem. Akorát o tom, že snižuje výkon procesorů pomocí softwarových aktualizací uživatele nijak neinformoval.

Někteří v tom však vidí problém. Viní Apple z toho, že je touto cestou chtěl popostrčit uživatele ke koupi novějšího, výkonnějšího iPhonu. Další vidí problém právě v tom, že Apple jim tuto informaci zatajil.

O druhý zmiňovaný argument se nyní opírá i žaloba Hannuri law. Ta tvrdí, že nedostatečné informace, respektive žádné informace o všech součástech a důsledcích softwarové aktualizace jsou v rozporu s korejským právním řádem.

My v tom vidíme pouhou snahu přiživit se na společnost Apple. Každý totiž mluví o zpomalování iPhonů, ale nikdo zatím nebyl schopen prokazatelně říct, respektive se do hloubky nezabýval tím, jak reálně snižování výkonu procesorů uživatele omezuje. Druhou otázkou je, jaký by mělo dopad oznámení ve kterém by Apple řekl, že bude snižovat výkony iPhonů softwarovými aktualizacemi. Stejně by se našla část, která by z toho udělala “obrovskou bublinu”. Apple prostě už ze své filozofie nezahlcuje uživatele, ale nabídne řešení, které považuje za správné a tečka.

Tímto samozřejmě jednání Applu neobhajujeme. Pouze nabízíme jiný pohled na věc.

Více si o zpomalování baterií starších iPhonů můžete přečíst zde:

Vše co potřebujete vědět o kauze zpomalování starších iPhonů

Zpomalování iPhonů by mohlo pro Apple znamenat velký finanční problém

Zdroj:CultofMac

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.