První letošní Apple Event se uskuteční již v březnu a zaměří se na vzdělání

První událost letošního roku v režii Applu se uskuteční dříve něž bychom čekali. Už koncem března. Přesněji řečeno 27. března se bude v Chicagu konat Event zaměřený na “nové tvůrčí myšlenky pro učitele a studenty”. Náplní “exkurze”, jak Apple v podtitulu tuto akci nazývá, tak pravděpodobně bude ukázka možností rozvoje pomocí zařízení společnosti Apple. 

Když Apple pořádal podobnou vzdělávací akci naposledy, v lednu 2012 v New Yorku, bylo jejím výsledkem mimo jiné představení iBooks 2 (Author) a nová verze iTunes U. Tedy softwarová řešení uzpůsobená pro školství. Není však vyloučené, že Apple vzhledem ke kontextu události využije příležitosti a představí zde nová zařízení vhodná právě pro tuto skupinu.  

Podle mnohých informací by tak mohlo, stejně jako v březnu 2017 dojít k představení levného 9,7” iPadu. Ten Apple integruje do školství již delší dobu a toto by byla opravdu skvělá příležitost. Předpokládaná cena 259 USD, tedy o 70 USD nižší než vloni by tomu mohla výrazně pomoci. Navíc, v krásně malovaném Apple logu na pozvánce by se mohl skrývat náznak na novou generaci Apple Pencil nebo rozšíření podpory na 9,7” model. 

Rovněž nový MacBook Air by mohl přitáhnout značnou pozornost studentů a pedagogů. Podle posledních informací se hovoří o vylepšeném modelu Air, který by však měl být levnější, než současný model. Otázku však zůstává, jaká vylepšení vzhledem k plánovanému snížení ceny až o 200 USD Apple nabídne.

Dalším žhavým kandidátem na premiéru je nabíjecí podložka AirPower. Soudíme tak zejména kvůli řadě informací, které říkají, že půjde do prodeje koncem března. Zda je konání této akce pouze shodou náhod nebo se zde opravdu dočkáme startu prodeje bezdrátové nabíječky AirPower si musíme ještě počkat. To stejné se dá v podstatě říci i o ostatních výše jmenovaných “želízcích v ohni”.

(Fotografie: Twitter Mark Gurman)

Zdroj: macrumors, theverge

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.