Perličky z CES 2018: Home button pro iPhone X

Customers Electronics Show, zkráceně CES se již desítky let stává po dobu svého konání centrem technologického světa. Pravidelně na začátku ledna se do Las Vegas sjíždí firmy z celého světa, aby zde prezentovaly své produkty, vize a koncepty, které budou určovat budoucí směřování tohoto odvětví. Mezi nimi se však čas od času objeví různé bizarnosti nad kterými zůstane rozum stát.

Čínský Home button pro iPhone X

Když byl představen iPhone X a spekulacím okolo řešení Home buttonu, respektive Touch ID bylo učiněno za dost, řada uživatelů nemohla konec ikonického tlačítka přenést přes srdce. Po vzoru hejtů na adaptér, respektive chybějící 3,5 mm Jack iPhonu nebo USB/USB-C Hub k Macu se začal objevovat hejt na absenci Home button iPhonu X, které prezentovali její řešení. Jeden z takových případů můžete vidět i na obrázku níže. U pouhé vizualizace ovšem nezůstalo.

Čína opět dokázala, že zvládne a hlavně nebojí se, vyrobit prakticky cokoliv. Jak jinak si vysvětlit, že na jednom ze stánků veletrhu CES objevil redaktor serveru 9to5Mac funkční náhradu Home buttonu pro iPhone X. Firma zabývající se výrobou příslušenství pro iOS opravdu vytvořila zcela funkční dongle Home buttonu, který navíc obsahuje dva porty. Pro poslech hudby je to 3,5 mm Jack a k nabíjení sloužící lightning.

Ovládá se stejně jako původní Home button. To znamená, že jedním kliknutím se systém vrátí zpět na hlavní plochu a dvojitím kliknutí se aktivuje multitasking. Dokonce lze dlouhým přidržením aktivovat i Siri. Jediné co mu chybí, je Touch ID.

Informace o ceně ani dostupnosti produktu nejsou známy.

Na závěr se nelze jinak, než zeptat. Použili byste někdy tento “doplněk” k iPhonu X? Napiště nám svůj komentář.

Zdroj: 9to5Mac

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.