Mophie přichází s bateriovými obaly pro nové iPhony

Společnost Mophie není nutné dlouhosáhle představoval. Významný výrobce Apple příslušenství, který mimo jiné nabízí i Qi nabíjecí podložky pro iPhone. A narážka na Qi nabíjecí podložku, kterou Mophie předběhl Apple není náhodná. Podařilo se mu to totiž znovu. Mophie představil jako první bateriové kryty pro iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max. 

Specifikace

Pokud se zaměříme na to nejdůležitější, technické specifikace, tak nová pouzdra nabídnou pro iPhone XR a XS 2 000 mAh a pro XS Max 2 200 mAh. To znamená, že výdrž iPhone XR a XS Max by se měla díky pouzdru prodloužit až na 31 hodin. iPhone XS by měl na jedno nabití vydržet až 25 hodin. 

Novinkou je, že nová verze bateriového obalu Mophie Juice Pack Access se zcela obejde bez lightning konektoru. Nabíjení obalu i přenos energie do iPhonu bude probíhat primárně bezdrátově prostřednictvím certifikovaných Qi podložek. Díky tomu je zachován plný přístup ke konektoru např. pro poslech hudby kabelovými sluchátky. Pokud však bezdrátové technologii nefandíte, součástí obalu je i USB – C port pro dobíjení baterie v obalu. Prioritu při nabíjení však vždy dostává iPhone a až poté externí baterie. 

 

Na zadní straně je obal doplněn o čtveřici stavových diod a tlačítko, pomocí kterého je možné přídavnou baterii v obalu vypnout nebo připojit. 

Design

Pokud investujete několik desítek tisíc do iPhonu, chcete se líbit. Původní battery case od Applu ovšem moc líbivé nebyly. Na druhou stranu design je vždy o subjektivních pocitech a vnímání.

(Smart Battery Case pro iPhone 7)

Nicméně, na první pohled je zřejmé, že Mophie se podařilo baterii více integrovat do samotného obalu a celý kryt tak působí velice kompaktním a elegantním dojmem. K tomu přispívá i absence spodní části krytu s konektorem Lightning, jako tomu bylo u modelu Juice Pack Air pro iPhone X. Celý kryt je vyroben z pevného polykarbonátu s měkčenou povrchou úpravou. K ochraně necého zařízení i displeje pak přispívají i zvýšení profilu v rozích obalu.

(Mophie Juice Pack Access pro iPhone XS)

Cena obalů pro všechny verze iPhonů byla v evropské verzi oficiální e-shopu Mophie stanovena na 119,95 EUR. Dostupnost prozatím není známá. Nicméně předpokládáme, že se k zákazníkům dostanou ještě v první polovině roku 2019. 

Zdroj: Mophie, MacRumors

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.