iPhone X bude dostupný pouze v barvě Space Grey a Silver

Barevné varianty nových iPhonů mají po ukončení Keynote zajímavé rozuzlení. U iPhonu X se předpokládalo, že bude disponovat barevnou variantou Blush Gold, nebo-li kombinací zlaté a měděné. Spekulací a “úniků” bylo kolem této barevné varianty tolik, že se s ní již zkrátka počítalo.

Nicméně, novou povrchovou úpravu ve zlaté barvě nedostal iPhone X, ale iPhony 8 a 8 Plus. iPhone “10” jak byl na konferenci vedením Applu sám označován bude prozatím dostupný ve stříbrné a vesmírně šedé barevné variantě. Pouze dvě barevné kombinace u futuristického a prémiového  iPhonů působí v porovnání se 6 barvami (5 základních + Product RED) poněkud minimalisticky. Je zřejmé, že Apple čelí výrobním problémům a potřebuje dostat do oběhu alespoň nějaké iPhony.

Apple se tak vrací od experimentů v podobě Black a Jet Black zpět k osvědčené Space Grey (vesmírně šedá). Ta bude technologicky mnohem méně náročná. Navíc díky tomu, že ji na zadní straně překrývá skleněný panel připomíná Space Grey leskou variantu Jet Black. Dalších barev bychom se mohli dočkat až v zajetém cyklu po uklidnění provotního velkého zájmu.

Co nás potěšilo je fakt, že Apple u stříbrné varianty na přední stranu nepoužil okolo displeje bílý lem. Ten na snímcích z různých úniků a renderů nevypadal zrovna vzhledně. Obě barevné varianty dostaly černý lem, který se k OLED displeji a hornímu výřezu hodí o poznání více.