Dostupnost iPhonu X je před Vánocemi extrémně vysoká

S blížícími se Vánocemi a s tím spojenými prodeji se nám naskýtá relativně paradoxní věc. Dostupnost iPhonu X se neustále zvyšuje.

V prvopočátcích se iPhone X potýkal s výrobními, respektive dodavatelskými problémy a jeho dostupnost byla již od začátku “strašákem”. Dodací lhůty i více než 6 týdnů nebyly nic neobvyklého. Časem se však dařilo objem výroby zvýšit a z dodací lhůty se ukrajovalo po týdnech. I přes stoupající optimismus však působí aktuální dostupnost iPhonu X na českém trhu jako z jiné dimenze.

Pokud si objednáte iPhone X z oficiálního webu Applu dnes, maximálně do pátku vám přijde domů. V případě příznivějších podmínek již ve středu. To znamená i v našich podmínkách doručení v řádech jednotek dnů. Termíny dodání v ČR nejsou v porovnání se zahraničním nijak výjimečné. Spíše naopak, zrcadlí obecný trend, který byl jako první pozorován u zahraničních zastoupení Applu.

Tato dostupnost je v současné době platná pro všechny kombinace barev a úložišť iPhonu X.

Za rekordní dostupnost iPhonu X dozajista nemůže jen optimalizace výroby, respektive dodávky komponent. Svoji roli hrají i další faktory. Je možné, že poptávka po iPhonech X je už vzhledem k množství předobjednávek za svým vrcholem. Na druhou stranu v předvánočním čase se nám o poklesu zájmu moc mluvit nechce. Záleží tedy v jakém vzájemném poměru se tyto dvě “veličiny” nacházejí. Případně jaké další věci do celého procesu vstupují. To ovšem není důležité.

Důležité je, že iPhone X je před Vánocemi opravdu dostupný a v současné době uspokojí i zájemce, kteří se nedokázali smířit s několika týdenní čekací dobou.

Zdroj: Apple 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.