Apple rozeslal pozvánky na WWDC 2019. Na co se můžeme těšit?

Tradiční vývojářská konference (WWDC 2019) se již kvapem blíží. Apple má již dozajista vše dokonale připravené, ale jedna z mála věcí která zbývá vyřešit je zaslání pozvánek. 

Apple nenechal nic náhodě a ujistil nás, že mediální část vývojářské konference, Keynote začne 3. června v 10 hodin. Jubilejní třicátý ročník konference se odehraje opět v McEnery Convention Center v San Jose. 

Čeho se na úvodní keynote dočkáme?

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že řeč bude o nových operačních systémech. Software v podobě iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 a tvOS 13 předstoupí před publikum s novými funkcemi, které se budou spolu s celým systém ladit a testovat až do oficiálního představení v září. S největší pravděpodobností, nutno podotknout. Nicméně, už se jedná o klasický a zaběhlý scénář Applu.

Pozornost řady fanoušků se však v souvislosti s WWDC ubírá spíše hardwarovým směrem. Jinými slovy, čekají vedle softwaru i nová zařízení. Poslední nová zařízení vzešla z WWDC v roce 2017 a byla to vskutku “parádní nálož”. Apple představil  iMac PRO s až 18-ti jádrovým procesorem a grafikou AMD Radeon Vega. Příznivcům mobilnějších zařízení se představil 10,5” iPad PRO. Premiéru si rovněž odbyl první bezdrátový “chytrý” reproduktor HomePod s podporou Siri. Poté přišel “hubený” rok 2018 bez jediného zařízeni. A letos?

Letos nás nenapadá nic jiného, než tolik očekávaný Mac Pro. Již počátkem loňského roku Apple přiznal, že stolní počítač kompletně přepracovává. Neuvedl však žádný konkrétní termín. O několik měsíců později se sice podařilo získat informaci, že tím datem pro představení nejvýkonnějšího počítače od Applu je rok 2019, ale. Nezbyde nic jiného než si počkat. 

(Jeden z konceptů Macu Pro, Zdroj: Curved)

Když už se bavíme o řadě Pro, nabízí se i iMac Pro. Nicméně, myslíme si, že se Apple bude chtít zaměřit na jeden z nich a tím bude právě Mac Pro. 

V souvislosti s Applem se v poslední době relativně hlasitě hovoří i o vývoji nového monitoru. Pokud přijde nový Mac Pro bude logicky, potřebovat i adekvátní monitor. Ten by mohl nabídnout až 6K a úhlopříčku přes 30 palců. 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.