iPhone X má problém s praskáním skla duálního fotoaparátu

V poslední době se na Apple a Reddit fórech množí zprávy o náhodných poškozeních iPhonu X. Uživatelé si hromadně stěžují na praskliny na skle duálního fotoaparátu. Zvláštní však je, že mají vznikat samovolně bez hrubé mechanické síly způsobené pádem resp. nárazem. 

(Poškozené sklo duálního fotoaparátu iPhone X, Zdroj: 9to5mac)

Někteří uživatelé se domnívají, že by na vině mohla být nízká teplota. Toto tvrzení však dementují ostatní uživatelé, kteří se potýkají se stejným problémem, ale žijí v klimatickém pásmu s trvalými teplotami nad 30 °C. Teplota tedy s největší pravděpodobností na vině nebude. Otázkou však zůstává možný vliv prudkých změn teplot.

Přece jen je tak nejpravděpodobnějším zdrojem praskání mechanické poškození (nedbalost uživatelů).  Kryty a různá pouzdra sice teoreticky vyvolávají pocit bezpečí a chrání fotoaparát před poškozením, ale ani to nemusí stačit. V tuto chvíli by mělo být na řade velice odolné safírové sklo, které by mělo fotoaparát ochránit i proti opravdu hrubému zacházení. Nabízí se tak otázka, zda Apple “nenavázal” na iPhone 7 u něhož se spekulovalo, že safírové sklo použité na ochranu fotoaparátu nevykazuje požadovanou odolnost. Teoreticky tak nemusí zařízení ani spadnou, ale mohl by stačit kontakt s ostrým předmětem nebo klíči například v kapse. Těžko říct. Uvidíme, jak se celá situace bude dále vyvíjet. 

Nicméně, není třeba panikařit. Nemusí se nutně jednat o nový celoplošný problém všech iPhonů X. Výše uvedené poškození se objevilo  prozatím u minimálního procenta zařízení.

Zdroj: 9to5mac

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.