Nové informace o iPhonech 2018: Větší pamět a úložiště, podpora Apple Pencil [Prognóza]

Od představení nových iPhonů nás dělí cca jeden měsíc. V průběhu září bude všem spekulacím a prognózám konec a my se tak konečně dozvíme reálný stav věcí. Je jasné, že jako každý rok, nastvá období, které se bude “zaručenými zprávami” o nových iPhonech jenom hemžit. Dnes pro vás máme porci nových informací o připravovaných iPhonech, které by měli být “důvěryhodnější”. Jejich původcem je server TrendForce.

Hned několik zajímavostí nám odhalí krásně zpracované grafika umístěná výše. Z ní je čitelné, že nástupce modelu X (5.8″ OLED iPhone) a novinka v podobě iPhone Plus (6.5″) by se měli z hlediska vnitřních komponent posunout. V první řadě by u nich mělo dojít k navýšení paměti RAM na 4 GB (ze současných 3 GB). Maximální možný prostor pro ukládání dat by se měl u těchto dvou zařízení zdvojnásobit na hodnotu 512 GB. Nejlevnější 6.1″ LCD model převezme parametry RAM a úložiště z iPhone X.

Odpověď na slavnou otázku Steva Jobse z roku 2007 “Kdo potřebuje stylus?” již brzy nalezneme, pravděpodobně. Jako jedna z možných odpovědí se rýsuje : “uživatelé iPhonu v roce 2018”. To, že budou nové iPhony, nevíme zda všechny nebo pouze OLED, podporovat Apple Pencil se rozhodně může stát. Myslí si to již zmiňovaný TrendForce. My bychom byli o trochu skeptičtější. Přikláníme se spíše k názoru  renomovaného analytika Ming Chi Kua, který tvrdí, že podpora Apple Pencil se na iPhone nedostane dříve než v roce 2019. Do větších spekulací se však nemá cenu pouštět, uvidíme.

Podle cenových analýz, resp. odhadů, by se měl 6.1″ iPhone LCD začít prodávat na hladině 699 – 749 USD. U nástupce modelu X, 5.8″ iPhonu se očekává mírně nižší výchozí cena v rozmezí 899 – 949 USD. Základní cenu loňského iPhone X, tedy 999 USD, by měl převzít nový prémiový 6.5″ model Plus. Ani letos by tak vstupní konfigurace iPhonu s 64 GB úložištěm neměla překonat magickou hranici 1 000 USD. 

Zdroj: TrendForce

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.