Nabíjecí podložka AirPower zná svoji českou cenu

Situace kolem nabíječky AirPower začíná pomalu, ale jistě krystalizovat do kýženého stavu. Za ten se dá považovat zodpovězení dvou základních otázek. Kdy a za kolik se začne první bezdrátová podložka od Applu prodávat.

Čekání od zářijové keynote na které byla po boku iPhone X představena je již opravdu dlouhé. Postupně se však daří skládat mozaiku jménem Apple AirPower.

Nejprve jsme vám začátkem měsíce přinesli zprávu pocházející z významného maloobchodního řetězce s elektronikou Best Buy. Anonymní zdroj z tohoto řetěžce prozradil, že nabíjecí podložka od Applu by se měla začít prodávat koncem března. Velice povzbudivá informace, kterou jsme však brali s rezervou. Takovýchto anonymních zaručených tipů z ne zrovna standardních zdrojů není zrovna málo.

Následně však do hry vstoupil úplně jiný kalibr, server Macotakara. Informace od jednoho z nejdůvěryhodnějších zdrojů ze světa Apple mají rozhodně váhu. Macotakara se ve své zprávě shoduje se zdrojem z Best Buy. Nabíjecí podložka AirPower se začne prodávat v březnu letošního roku. Bližší informace bohužel chybí.

V uvozovkách poslední otázkou tak zůstala cena. Tu za nás však nyní vyřešil největší český e-shop s otravným zeleným mimozemšťanem. Alza.cz ve svém katalogu přiřadila AirPower předpokládanou cenu 4959 CZK.

S tím, že bude AirPower za “lidovku” nemohl počítat snad nikdo. Odhady ceny se celou dobu pohybovaly někde mezi 4000 – 6000 CZK. Nakonec je to cca 5000 CZK, což není zrovna málo, ale…

Podívejme se co všechno AirPower dokáže. Bez problémů se postará o přísun energie do třech zařízení najednou. Konkrétně poslední generace iPhone (8/8 Plus a X), Apple Watch Series 3 a AirPods s bezdrátovým pouzdrem, které prozatím není v prodeji. Navíc na iPhonu vždy vidíte stav nabití baterie ostatních produktů. Tím šetří jak místo tak redukuje počet zapojených zařízení.

Pořízení AirPower tak podle nás nemusí být zas tak iracionální volbou, jak se může na první pohled zdát. Zejména pokud si spočítáte náklady na pořízení každé z bezdrátových nabíječek samostatně.

Napište nám komentář pod článek nebo na Facebook. Co si o AirPower myslíte a jak na vás působí cenově?

Zdroj:apple, alza.cz, macrumors

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.