macOS 10.13.4 začal upozorňovat uživatele na ukončení podpory 32-bit aplikací

Od dnešního dne je možné, že se vám na Macu s macOS 10.13.4 zobrazí při spuštění aplikace okno s textem “App” is mot optimized for your Mac.

To znamená jedné. Další ze systematických kroků Applu, jak připravit uživatele na ukončení podpory “starších” aplikací s 32bitovou architekturou. Ta bude oficiálně ukončena s příchodem další generace macOS. Nového macOS se již tradičně s největší pravděpodobností dočkáme na červnové WWDC. Poslední macOS, kde lze spustit 32-bit aplikace je tedy High Sierra. Na všech budoucích verzích macOS bude možné používat jen 64bitové aplikace.

Apple o těchto změnách informoval poprvé pomocí tiskové zprávy již v prosinci loňského roku. Aktuálně běží vývojářům aplikací čas do červnového termínu. Ten je závazný pro aktualizovali všech 32bitovových aplikací, které  již Mac App Store obsahuje. Aplikace, které do tohoto data nebudou aktualizovány na 64bitovou architekturu budou z App Storu odstraněny. Stejný krok by měl pro zaručení kompatibility budoucích macOS platit i pro aplikace distribuované mimo App Store.

Pokud i vy chcete mít přehled, jaké aplikace vám nebudou od příští generace macOS fungovat, použijte náš návod. Nicméně, pravděpodobnost toho, že používáte jako klíčové aplikace ty s 32bitovou architekturou je velice malá. Nicméně možnost to stále je. 

Jak zjistit jaké 32bitové aplikace používáte na Macu

Zdroj: appleinsider

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.