Apple spustil předobjednávky a objednávky nových produktů

Apple dnes brzo ráno našeho času vypnul Online Store. Připravoval se zahájení předobjednávek a objednávek nových produktů představených v úterý na Apple Special Event. Pojďme se nyní podívat na jednotlivé termíny.

Apple TV 4K

Nová Apple TV 4K  je prvním produktem z nové řady, který si můžete již dnes v České republice objednat na oficiálních stránkách. Dorazit by k vám měla teoreticky o týden později, tedy 22. září. Záleží však na objednané paměti. Pokud se podíváte na Screenshot níže, všimnete si, že dodací doba 64 GB varianty je 2 – 3 týdny. Po menší 32 GB verzi platí dodání do 5 – 7 pracovních dnů.

Více si o Apple TV 4K můžete přečíst zde.

iPhone 8, iPhone 8 Plus a Apple Watch Series 3

U nových iPhonů a Apple Watch Series 3 fungují takzvané vlny. To, znamená, že v té první, která začala dnes (15. září) je možné tyto produkty předobjednat pouze v určitých zemích. Chytré hodinky AW 3 jsou navíc omezeny v dostupnost modelů s LTE čipem, které budou dostupné pouze na zlomku trhu.

Předobjednávky na iPhone 8 a iPhone 8 Plus se v první vlně týkají zemí uvedených níže. Česká republika mezi nimi samozřejmě chybí.

Austrálie, Rakousko, Belgie, Canada, China, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Hong Kong, Irsko, Itálie, Japonsko, Luxembursko, Mexico, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Porto Rico, Singapur, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Thaiwan, Spojené Arabské Emiráty, Velká Británie, USA a Americké Panenské ostrovy.

Jak již bylo naznačeno u Apple Watch Series 3 je situace složitější. Modelů s GPS (bez LTE) se týkají stejná pravidla jako u výše uvedených iPhonů. V případě modelů s LTE resp. Cellular  bude jejich dostupnost omezena na Austrálii, Kanadu, Čínu, Francii, Německo, Japonsko, Porto Rico, Švýcarsko, Velkou Británii a USA.

Všechny předobjednávky iPhonů a Apple Watch dorazí ke svým majitelům v den zahájení prodeje, tedy 22. září. Speciální edice Nike + by měla být k dostání od 5. října. V České republice se vše posouvá o jeden týden, To znamená, že prodej iPhonů 8 (8 Plus) a Apple Watch Series 3 bez LTE v oficiálním Apple Online Storu začne 29. září. V rámci České republiky nejsou na tyto produkty možné předobjednávky.