YouTube ve verzi iOS nově nabízí alternativní režim zobrazení (Dark Mode)

YouTube v nové aktualizací aplikace pro iOS nabízí možnost přepnutí do takzvaného tmavého motivu. Ten změní bílé pozadí na tmavé čímž zejména v noci šetří oči a obecně nepůsobí tak rušivě a oslnivě.

Google tímto krokem pokračuje v jeho rozšiřování napříč zařízeními. Poprvé jej začlenit do desktopové (PC) verze již v loňském roce. Nyní se jako první dočkala právě mobilní verze pro iOS. Konkurenční Android přijde na řadu později.

Jak aktivovat Dark Mode

Prvním krokem je aktualizace aplikace na poslední verzi přes App Store. Samotné zapnutí a případné vypnutí tmavého motivu (Dark Mode) probíhá přes nastavení účtu přihlášeného k YouTube. Dostanete se do něj přes stisknutí “profilovky” vašeho účtu v pravém horním rohu.

V nastavení už pouze stačí v sekci YouTube přepínačem Tmavý motiv funkci aktivovat. Stejnou cestou motiv (Dark Mode) i deaktivujete.

Pokud se vám v App Store žádná aktualizace YouTube nezobrazovala (stejně jako nám), zkuste následující postup. Aplikaci odinstalujte, znovu stáhněte z App Store, naistalujte a restartujte zařízení. Po dodržení tohoto postupu se nám podařilo funkci Dark Mode do aplikace přidat. Vzhledem k počtu uživatelů  je totiž možné, že bude aktualizace uvolňována pro jednotlivé uživatele postupně respektive se zpožděním. V případě, by výše popsaný postup nepomohl, nezbývá než počkat než se vám aktualizace v App Store zobrazí.

Zdroj: theverge

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.