Jak využít Dock Apple Watch na efektivnější přístup k nejoblíbenějším aplikacím

Dock se stal poprvé nedílnou součástí watchOS ve verzi 3. Od té doby si jej řada uživatelů oblíbila jakožto rychlý přístup k naposledy použitým aplikacím. Dock však lze využít i způsobem, který vám může každodenní interakci s hodinkami respektive aplikacemi ještě zrychlit a hlavně zpříjemnit. Dnes si ukážeme jak na to.

Jak nastavit Dock Apple Watch na nejoblíbenější aplikace

Vzhledem k velkému množství dostupných aplikací (v roce 2015 to bylo 8500 aplikací) se může časem stát, že se Watch “přehltí” i nepotřebnými aplikacemi. Celá plocha a práce s aplikacemi se pak stává nepřehlednou a najít základní věci, které používáte denně může být zbytečně komplikovanější.

Řešením tohoto problému je nadefinování nejoblíbenějších respektive nejpoužívanějších aplikací a jejich zobrazení v Docku. Inženýři v Applu moc dobře vědí, že aplikace používané na denní bázi se počítají spíše v jednotkách kusů než v desítkách. Proto umožnili v Docku vydefinovat maximálně 10 nejpoužívanějších aplikací, které tak budete mít vždy po ruce. Navíc se vyhnete i “zbytečnému” odinstalování aplikací, které se přece jenom jednou za čas mohou hodit.

Nastavení oblíbených respektive nejpoužívanějších aplikací v Docku Apple Watch je velice jednoduché.

  • Na spárovaném iPhonu otevřete aplikaci Watch
  • V záložce Moje Hodinky přejděte do Dock
  • Zde vidíte výše zmiňované možnosti jeho uspořádání – Historie, Oblíbené. Klikněte na Oblíbené a vpravo nahoře povolte možnost Upravit

  • Následně ze seznamu všech nainstalovaných aplikací vyberte stisknutím tlačítka ikonu Přidat vámi požadované (max. 10)
  • Pokud chcete změnit pořadí aplikací v seznamu, přesuňte je pomocí stisknutí a přidržení symbolu  tlačítko změny pořadí
  • Stiskněte Hotovo vpravo nahoře

Nyní už stačí pouze stisknout boční tlačítko Apple Watch a pomocí prstu nebo korunky listovat a tapnutím spouštět vaše nejoblíbenější aplikace. 

V případě, že vám tato varianta nebude z jakéhokoliv důvodu vyhovovat stačí zpět přepnout na uspořádání Docku podle Historie. Pokud budete chtít nějakou z aplikací ze seznamu oblíbených vymazat, existují k tomu dvě cesty. Opět pomocí iPhonu nebo přímo prostřednictvím Apple Watch. 

Na iPhonu postupujte podle kroku 1 – 3 popsaných výše a následně stiskněte v řádku aplikace kterou chcete odstranit ze seznamu ikonu ikonu Odstranit. Volbu opět potvrďte stisknutím Hotovo. 

Cesta přes Apple Watch je v tomto případě jednodušší. Stisknutím bočního tlačítka stačí přejít do Docku, uchopit aplikaci přidržením prstu a pohybem doleva vyvolat nabídku Odstranit. Po jejímž stisknutí dojde k odstranění aplikace z Docku. 

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.