Spotify vstupuje do Apple Watch. Vítej!

Švédská streamovací platforma Spotify, největší konkurent Apple Music, se konečně dostala do watchOS. Slovní obraty jako „konečně nebo to to trvalo“ , jsou asi to první, co většinu uživatelů Spotify a Apple Watch napadne. A nutno podotknout, že to bylo opravdu dlouhé čekání. 

Stalo se tak prostřednictvím iOS aktualizace Spotify s označením 8.4.79. V popisku aktualizace je však „lyšácky“ uvedeno, že se jedná o první verzi.

To, že by první verze ihned nabízela všechny funkce a vše bude 100 % odladěno, čekal asi málo kdo. Vždyť ani samotný Apple tohle nedělá. HomePod přišel na svět hodně hloupoučký a odbourává to doteď pomocí aktualizací. Ale to jsme odbočili. 

První verze Spotify tak na Apple Watch v podstatě funguje jako prodloužená ruka iPhonu. Umožňuje přehrání  Playlistů, změnu výstupního zařízení pro přehrání a ovládat přehrávání aktuální skladby. Ale, to je v podstatě vše.

Zcela chybí možnost přehrávání skladeb v off – line resp. LTE režimu. Co se však opravdu s podivem, je neoptimalizace na Apple Watch 4. Ta by však měla být odstraněna v jedné z prvních aktualizací. Otázkou však je, zda by se takto „nedopečená“ aplikace měla pouštět ven. Absence funkcí se dá odpustit resp.chápat, ale absence takto základní věci jako je optimalizace pro AW 4?

Co se týká funkcí, je bez diskuze, že Spotify bude na Apple Watch postupně nabírat na síle a všechny výše zmíněné nedostatky se podaří v dohledné době odstranit, a nejen to. 

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.