Recenze Native Union Key Cable: Nabíjecí přívěšek na cesty

Jak se říká, nabíječek není nikdy dost. iPhony a iPady je třeba nabíjet prakticky denně, o tom není třeba polemizovat. Doma nebo v kanceláři máte pravděpodobně nějak statickou nabíječku ve formě docku nebo kabelu. Energii v bateriích je často nutné doplnit i v průběhu dne, resp. na cestách. K tomu, aby bylo možné energii dodat, musíme na takové situace myslet a dopředu plánovat přibalení nabíječky nebo power banky. Někdy se logicky může stát, že vyběhnete ve spěchu pouze s klíči v ruce a na kabel či nabíjecí příslušenství  zkrátka zapomenete.

Právě pro tyto situace existují nabíjecí „klíčenky“, které budete mít stále u sebe. Jednou z takových klíčenek má ve své nabídce i společnost Native Union a jmenuje se Key Cable. My jsme tuto příslušenství dlouhou dobu testovali a přinášíme vám naše užiatelské zkušenosti. Pojďme se na ně podívat.

Design

Jedním slovem, prémiový. Tento lightning/USB kabel s nabíjecí délkou 16,5 cm vypadá velice minimalisticky a spíše, než kabel působí jako prémiový přívěšek. Vnější plášť kabelu tvoří nylonový oplet dostupný v několika barevných provedeních. Všechny barevné varianty si můžete prohlédnout přímo na stránkách Native Union. Konkrétně se jedná o vzory Zebra (černo-bílá), Marine (Modrá), Nautical (modrá s červeno-bílým vzorem), Taupe (světle hnědá) a Coral Red (červená).

Native Union Key Cable

Celkový dojem podtrhuje pletená kulička, kterou bohužel nelze rozmotat pro prodloužení délky kabelu. Konektory lightning a USB jsou chráněny pouzdrem z měkčeného plastu, které je opatřeno kovovým kroužkem, který slouží k připnutí na klíče nebo kamkoliv jinam, např. na zip tašky.

Využitelnost

Po dlouhodobém testování musíme konstatovat, že se jedná o nabíjecí kabel, který vás dokáže nejednou zachránit v případě, že zapomenete a vyběhnete ven pouze s notebookem a klíči v ruce. Svými rozměry nabízí bezkonkurenční kompaktnost, která je však vykoupena omezenou použitelností. Hlavním limitem kabelu je jeho nabíjecí délka. Necelých 20 cm je opravdu málo. Při používání tak budete odkázání na notebook, resp. USB portu powerbanky či USB hub. Nabíjet jde samozřejmě i po připojení do klasické zásuvky pomocí adaptéru. Opět ale narazíte na nedostačnou délku kabelu. Zásuvky bývají většinou pod stolem nebo vysoko a iPhone nebude možné při nabíjení položit. Kabel je prostě moc krátký. Jedině, že by se vám chtělo jej držet v ruce než se dobije. Pokud patříte mezi uživatele, kteří několikrát za hodinu změní polohu notebooku na stole bude s sebou tahat i svůj iPhone.

Native Union Key Cable - univerzální stylová nabíječka

Závěr

Závěrem si snad stačí zodpovědět otázku, zda se vyplatí do takovéhoto kabelu investovat. Vyplatí, pokud opravdu často zapomínáte svoji standardní nabíječku. Vyplatí, pokud chcete funkční minimalistickou nabíječku v prémiové kvalitě. Vyplatí, pokud trávíte hodně času po kavárnách, posluchárnách, konferenčních sálech, kde můžete kabel pohodlně nabíjet z notebooku nebo powerbanky.Pokud se vám tento produkt libí a jste ochotni za něj zaplatit bezmála 900 Kč a oželíte pro někoho omezenou funkčnost budete nadmíru spokojeni. Za své peníze dostanete opravdu designový kabel v prémiovém provedení, s určitou přidanou hodnotou, díky kterému nebudete muset myslet na nabíjecí příslušenství.

Nepořizujte si jej, pokud se na něj budete dívat jako na prostý kus příslušenství s poměrem cena/výkon. Rozhodně najdete lepší. Pokud se nespokojíte s nabízenou nabíjecí délkou nebo vás prostě tento produkt neoslovil doporučujeme alternativu v podobě Native Union BELT cable, o kterém si budete moci brzo přečíst v naší recenzi.