První rezence nového 10,5“ iPad Pro

Nový 10,5“ iPad Pro představil Apple minulý týden v pondělí na úvodní Keynote WWDC. Stejně jako v případě HomePod netrvalo dlouho, a na světě jsou první recenze na nový iPad Pro, a to od zahraničních médií a internetových magazínů. Díky webu 9to5Mac, se nyní můžeme na tyto první reakce podívat.

Podle prvních ohlasů to vypadá, že i odborná veřejnost začíná brát s respektem tvrzení společnosti Apple, že bude možné za určitých okolností iPad použít jako plnohodnotnou náhradou za notebook. Objevují se i názory, že se jedná o největší skok v dané kategorii. Na druhou stranu není možné opomenout, že nový iPad Pro bude nejproduktivnější ve spolupráci s Apple Pencil a Smart Keyboard a velký podíl na jeho potenciálu bude mít i iOS 11.

První ohlasy zahraničních médií na nový 10,5“ iPad Pro

ArsTechnica

Internetový magazín ArsTechnica, který působí od roku 1998, se k nové iPadu Pro vyjádřil v tom smyslu, že se jedná o první iPad, který si skutečně po právu zaslouží přídomek Pro. Kromě lepších parametrů si všímá i pohodlnější práce, a to díky klávesnici v plné velikosti, kterou nová úhlopříčka 10,5“ umožnila. Nezapomíná však upozornit, že významná zásluha za celkový dojem patří i iOS 11, který přináší řadu novinek šitých na míru právě iPadu.

Business Insider

Dalším z významných recenzentů je věhlasný Business Insider. Nový iPad Pro s 10,5“ displejem se rovněž dočkal pochvaly. Dle názoru BI, se jedná o bezsporu nejlepší tablet na trhu. I zde je ale třeba jedním dechem dodat, že velký potenciál mu bude dodávat iOS 11, který přijde na podzim.

Již v úvodu článku jsme Vám psali, že iPad Pro bude dávat největší smysl ve spojení se Smark Keyboard. Dle našeho názoru je to skvěla klávesnice s pracovním potenciálem, ale ne všem se líbí a vyhovuje.

Jeden z redaktorů Business Insideru se na účet Smart Keyboard vyslovil v úplně opačném duchu. Podle jeho tvrzení, klávesnice bez funkčních tlačítek nebo tlačítka pro návrat do hlavního menu nesplňuje podmínky pro zvýšení produktivity.

CNET

Stejně jako v předešlých případech CNET upozorňuje, že iOS 11 je to, co do jisté míry posune nový iPad Pro na vyšší úroveň produktivity. Nezapomněli, ale zhodnotit a vyzdvihnout i hardwarové vybavení iPadu Pro.

Nový iPad dostal výborný displej s obnovovací frekvencí až 120 Hz a sníženou odezvou Apple Pencil až na 20 ms. Což využijí zejména grafici a úpravci videa. Připomínky se dočkala i rozšířená úložiště. Nově je k dispozi 64 GB, 256 GB a 512 GB. Maximální možné úložiště se tedy zdvojnásobilo, z dosavadních 256 GB na 512 GB. Samozřejmostí jsou lepší procesory a kamery. Stejně jako ostatní chválí i kompaktní velikost většího displeje.

CNET přinesl do svého hodnocení velice zajímavou myšlenku. Pro koho je vlastně nový 10,5“ iPad Pro určen. Domnívá se, že primárně po něm sáhnou uživatelé starších iPadů Pro 12,9“ z roku 2015. Logickou volbou bude také pro ty, kteří iPad Pro nevlastní a chtějí to nejlepší.

Myslíme si, že pokud nepatříte mezi ty úplně nejnáročnější zákazníky a spíše s iPady začínáte, ale chcete podporu Apple Pencil, bohatě vám poslouží i první gerenace iPadu Pro s úhlopříčkou 9,7“.

Závěr

Prvních recenzentů bylo samozřejmě více. Kromě výše zmíněných např. Engadget, The Independent, The New York Times a další.

Všichni recenzenti, se ale vyjadřují velmi obdobně. Vychvalují skvělý hardware, který je u nového iPadu Pro nutnou evolucí. Velice pozitivních ohlasů se dočkal nový rozměr displeje 10,5“ a také jeho provedení a parametry, včetně ProMotion (obnovovací frekvence až 120 Hz). Shodují se i na tom, že ve spojení s iOS 11 bude za určitých podmínek dozajista možné, hlavně pro nenáročnější uživatele nahradit iPadem přenosný počítač. Samozřejmě se objevují i názory, že některé věci, jako je podpora myši chybí, ale iPad Pro i tak, udělal veliký pokrok k tomu stát se dokonalým.