Premiéra iPad Pro s Face ID se pravděpodobně odehraje na WWDC 2018

Když Apple v září loňského roku představil iPhone X s edge-to-edge designem bylo pouze otázkou času, kdy začne jeho integrace i do jiných zařízení. Spekulace o využití bezrámečkového konceptu s Face ID se vyrojili prakticky bezprostředně po představení iPhone X a vcelku logicky se nevyhnuly ani iPad Pro.

Proč by také. Vždyť zužování rámečku není pro iPad Pro neznámá disciplína. Výrazně v ní pokročil při představení 10,5” modelu během WDDC 2017. Nikdo, včetně řady odborníků nepochybuje o tom, že iPad Pro bude v tom duchu pokračovat i letos. Otázkou však zůstává, jak si poradí s integrací Face ID respektive systémem TrueDepth. 

Na tuto a další otázky se pokoušel najít odpověď i analytik Juan Zhang ze společnosti Rosenblatt Securities.

Podle jeho vyjádření by se měl první iPad s Face ID respektive absencí Home Button objevit v průběhu 2Q2018. S největší pravděpodobností se tak iPad Pro Face ID dočkáme v prvním červnovém týdnu na WWDC.  Tato každoroční vývojářská konference by se měla konat 4. – 8. června. 

Velikost displeje 10,5” a 12,9” by se u modelové řady Pro měnit neměla. To stejné bohužel platí i o displeji. OLED technologie není prozatím pro iPad z hlediska dodávek, ceny a technologických vlastností prozatím moc reálná. I nový iPad by tak měl disponovat LCD panelem. 

Odpověď na nejpalčivější otázku, zda dostane nový iPad Pro stejně jako iPhone X výřez, nebo užší rámeček se šířkou stejnou po celém obvodu zůstane prozatím nezodpovězena. Ani Zhang na ni totiž bohužel nenašel odpověď. 

(Obrázek: Koncepty iPad Pro s Face ID – vlevo podoba s užším rámečkem a vpravo s výřezem. Zdroj: Ben GeskinCarlos Guerra)

Nicméně alespoň se podařilo nastínit jinou věc, tou je hardware. Podle dodavatelského řetězce z Číny bude srdcem nového iPadu výkonnější osmijádrový procesor A11 X Bionic. Poskládán bude ze třech výkonnostních jader “Monsoon” a pěti energeticky úsporných jader “Mistral”. 

Informace o předpokládaných cenách nejsou zatím známy. Je pravděpodobné, že budou o něco vyšší, ale z důvodu zachování LCD displeje, který je výraznou položkou se nezmění nikterak výrazně. 

Zdroj: macrumors

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.