V Mac App Store macOS High Sierra se objevila zvláštní chyba

Netrvalo dlouho, a v macOS High Sierra se objevila další chyba. Na rozdíl od té předchozí, která umožnila v předvolbách systému odemknout nastavení Mac App Store pomocí jakéhokoliv “hesla”, je tato chyba spíše kosmetická.

Projevuje se postupným posuvem panelu nástrojů Mac App Store mimo záhlaví. Ikony Mac App Store se posouvají vždy při změně vzhledu tlačítek, nabídky a oken, které se mění v obecném Nastavení.

Objevitelem této anomálie je Cabel Sasser, který je spoluzakladatelem firmy zabývající se aplikacemi pro macOS a iOS. Informaci o jejím výskytu včetně názorné ukázky umístil na svůj twitter. I vy se tak můžete přesvědčit o aktuální “kondici” operačního systému macOS High Sierra. To, zda se chyba týká i jiných verzí macOS není známo.

Pokud si chcete tuto chybu nasimulovat na svém Macu, otevřete si zároveň Mac App Store a Předvolby systému. V předvolbách otevřete Obecné a přepínejte barevný Vzhled pro tlačítka, nabídky a okna. Při každém přepnutí tohoto barevného profilu dojde k posunutí ikon panel nástrojů směrem dolů.

Při překliknutí zpět do Mac App Store dojde k návratu panelu na původní místo.

Pro některé možná úsměvná záležitost, která ovšem do určité míry odráží to, jakou prioritu a postavení má v současné době App Store, respektive celý macOS.

Doufejme, že se potvrdí nastalé (nepotvrzené) informace a Apple se bude opravdu v iOS 12 a další generaci macOS zaměřovat více na stabilitu a opravy chyb než na přehršel nových funkcí.

Zdroj: Twitter Cabel Sasser

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.