MacBook Air 2018: Splynutí dvou světů

Již včera jsme o možném nástupci hovořili jako o možném „mixu“ 13″ Airu a 12″MacBooku, a hle. Je tu.  A to je dobře! Air si vazl to nejlepší z obou světů a dala vzniknout „neskutečné mašině“, která je hodna říkat si nástupce legendárního MacBooku Air.

„Vidíš, Macu mini?, takhle se to dělá!“

Snad „nejvymodlenější“ novinkou celého zařízení je Retina displej. S rozlišením 2560 x 1600, tedy 4 000 000 pixelů, se Air konečně dostává do 21. století. Tím ovšem nekončíme, právě naopak. Držte si klobouky. 

MacBook Air disponuje čtečkou otisků prstů Touch ID. Tím posouvá nejen zabezpečení celého zařízení, ale i dílčích dokumentů nebo Apple Pay v Macu na zcela novou úroveň. Dopomáhá mu k tomu nový bezpečnostní čip Apple T2, který najdeme i v novém Macu mini. 

Klávesnice jako by z oka vypadla 12″ MacBooku. Nabízí nejnovější generaci křídlového mechanismu pro ultra-pohodlné psaní. 

Vůbec poprvé se Air dočkal i funkce Force Touch v trackpadu. Ten tak nově, stejně jako u modelů PRO reaguje na tlak stisku. 

Pokud se budeme bavit u Applu o konektivitě notebooků, stačí si zapamatovat jednoduše, USB – C (Thunderbolt).  Nový MacBook Air disponuje stejně jako základní MacBook PRO dvojicí Thunderbolt 3 portů. Naproti tomu 12″ MacBook, nabízí pouze jeden. Kromě Thunderboltů na Airu nalezneme už pouze 3,5 mm Jack pro připojení sluchátek a tím končí připojování drátových periférií. 

Co se týká výkonu, tak Air nebude žádné „tintítko“. V základu nabídne 1,6 GHz dvou jádrový procesor i5 osmé generace, 8 GB LPDDR3 paměti, integrovanou grafiku Intel UHD Graphcis 617 a 128 GB SSD disk. Takto nakonfigurovaný Air startuje na částce 35 990 CZK. 

Na druhém konci spektra potom stojí 1,6 GHz dvou jádrový Intel Core i5, 16 GB LPDDR3 pamětí a 1,5 TB SSD diskem. Za tento stroj si Apple naúčtuje 78 390 CZK. Nicméně, neděste se. Z této části si Apple účtuje celých 30 000 CZK za upgrade SSD disku z 256 GB a 1,5 TB. V „lidové“ konfiguraci s větší pamětí a 256 GB SSD zaplatíte 48 390 CZK. 

A to vše je zabaleno do 100% recyklovaného hliníkového šasi ve třech barvách s typickým sbíhavým bočním profilem MacBooku Air. Na výběr je typická Vesmírně šedá, Stříbrná a zlatá. Nový Air prošel docela razantní dietou. Shodil na 1,25 kg a fyzicky se zmenšil o 17%.  Přitom však Apple garantuje skvělou výdrž baterie na jedno nabití, až 12 hodin. 

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.