Jak kvalitně hraje nový HomePod? Zde jsou první reakce

Když Apple na včerejší Keynote WWDC 2017 představil zcela nový bezdrátový reproduktor s názvem HomePod, byla to bezesporu jedna z těch nejzajímavějších novinek.

Snad první otázka, která každého při pohledu na tento krásný reproduktor napadla je jasná. Jak kvalitní zvuk dokáže nový reprodukovat osazený jedním velkým basovým a sedmi menšími reproduktory interpretovat? Naštěstí to netrvalo dlouho a zahraniční novináři dostali možnost porovnat nový HomePod s konkurencí.

Do pomyslného ringu se s ním postavil Amazon Echo a také Sonos PLAY 3. Amazon Echo je trochu překvapivá volba. Pro HomePod by neměl být až takovou konkurencí. Stejně jako on sice nabízí řadu smart řešení, ale v kvalitě zvuku už není tak úplně přesný. Vážnějším soupeřem bude pro HomePod reproduktor Sonos PLAY 3. Jeho hlavní předností je i přes kompaktní rozměry nabízená kvalita zvuku a hlasitost. Stejně jako nový reproduktor od Apple umí automaticky upravovat přehrávaný zvuk s ohledem na charakteristiky prostoru. To, že Apple postavil proti sobě svoji novinku a Sonos PLAY 3 by mělo nahrávat faktu, že zvukový výstup z HomePodu bude mít vysokou kvalitu.

První verdikty

Pojďme se nyní podívat na první názory zahraničních redaktorů a novinářů, kteří měli možnost výše zmíněné reproduktory porovnat.

Business Insider

Tento magazín se o HomePadu vyjádřit v tom smyslu, že dokáže opravdu dobře „vyplnit“ i velkou místnost a zní opravdu dobře bez ohledu na to, z jakého úhlu jej posloucháte. Zážitek z poslechu ještě více umocňuje stereo a synchronizací s jiným HomePadem. Při přehrávání stejné zvukové stopy nabídl údajně HomePad v porovnání se Sonosem „bohatší“ zvuk.

CNET

Redaktoři CNETu sdíleli s ostatními názor na to, že HomePod zní opravdu dobře z jakékoliv části místnosti. V porovnání s ostatními opět zvítězil. Jeho zvuk byl prezentován jako barvitější, výraznější a ostřejší.

Engadget

Novináři z tohoto internetového magazínu si všimli, že bez ohledu na žánr reprodukuje HomePod stále čistý (ostrý) a jasný zvuk. Senos sice snesl s HomePodem srovnání. Nedokázal však tak dokonale přizpůsobit zvuk vzhledem k poloze v místnosti.

What HiFi?

Zde jsme se dočkali opět pochvaly pro HomePod. Výraznější a hlasitější projev a silné basy při zachování stále ostrých vokálů. Vyzdvihnuta byla opět schopnost HomePadu přizpůsobit zvuk poloze v místnosti.

Zdá se, že Apple opět odvedl skvělý kus práce. Z prvních reakcí to vypadá, že technické řešení velkého basového reproduktoru a sedm menších po obvodu spolu s čipem A8 opravdu zaručuje skvělou reprodukci zvuku, která by měla být skvělá bez ohledu na to, kde se v místnosti nacházíte. První ohlasy na nový HomePod jsou tedy více něž pozitivní. Opravdu se těšíme až si nový reproduktor od Applu poslechneme na živo.