Klávesnice Google Gboard (iOS) podporuje Bitcoin [+NÁVOD]

O nějaké z kryptoměn, nejčastěji Bitcoin, již slyšelo cca 75 % Čechů. To znamená, že o Bitcoinu se mluví a řada z nás si chce o Bitcoinu i psát. Pokud však místo slovních vyjádření slovem Bitcoin nebo zkratky BTC holdujete spíše znakům, měli jste na iOS doposud smůlu.

Google to však sílu Bitcoinu pochopil a rozhodl se mu vyjádřit malou podporu. Konkrétně tak, že do své iOS klávesnice Gboard integroval mezi největší světové měny i dvakrát přeškrtnuté B, symbol Bitcoinu. 

Jak aktivovat iOS Gboard

Pokud se i vy chcete při psané konverzaci blýsknout znakem Bitcoinu, máme pro vás jednoduchý návod, jak na to. 

Prvním krokem je stažení aplikace Google s integrovanou Gboard. V App Store si můžete sami zvolit mezi vyhledavačem Google a přímo aplikací Gboard. Záleží na osobní preferenci. Výsledek bude stejný. Druhým a de facto poslední krokem je přidat Google klávesnici do seznamu používaných klávesnic. Provedete to přes Nastavení –> Obecné -> Klávesnice –> Klávesnice –> Přidat novou klávesnici… -> Klávesnice třetích stran (Google). 

Nyní už stačí při psaní textu v libovolné aplikaci (Zprávy, Messenger, Poznámky) aktivovat Gboard klávesnici a vybrat znak Bitcoinu. Vámi navolené klávesnice se mění po otevření aplikace, přidržením prstu na symbolu zeměkoule.

Z vyskakovacího menu zvolíte Gboard, kliknete na symbol číslic (123) a přidržíte prst na znaku € a posunem prstu doleva vybere znak Bitcoinu a pustíte. 

A to je všechno. Zpět na originální iOS klávesnici se dostanete opět přes symbol zeměkoule a volbu Další klávesnice resp. Next Keyboard.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.