iPad Pro 2018: Po stopách iPhonu X

Když Apple představil u iPhonu X zcela novou designovou filozofii byla jedna věc naprosto zřejmá. Designový koncept iPhonu X se stane na další dekádu odrazovým můstkem pro design iPhonů. Přechod na OLED panely, bez rámečkový design, žádný Home Button, Face ID. To jsou hlavní prvky nového rukopisu iPhonů. Bezprostředně poté se začalo vcelku logicky spekulovat, zda design a technologie iPhonu X převezmou i ostatní zařízení značky. Hlavně iPad Pro, který se již v letošní aktualizaci dočkal zúžení rámečku okolo displeje a zvětšení úhlopříčky displeje na 10,5”.

Otázkou však zůstávalo, v jaké míře se ostatní zařízení iPhonem X inspirují. Na obrázku níže můžete vidět jeden z prvních renderů, který se v souvislosti s designem pro budoucí iPad Pro začal objevovat. Kompletní převzetí designu včetně odstranění Home Buttonu, OLED panelu, Face ID a kontroverzního horního výřezu. V tomto případě se však jednalo o pomyslné plácnutí do vody.

Tvrzení týkající se nového iPadu Pro však nyní získávají reálnější, a hlavně relevantnější obrysy. Ohledně detailů nových iPadů se vyjádřila agentura Bloomberg. Ta ve svém prohlášení tvrdí, že Apple skutečně pracuje na iPadu Pro s Face ID, které tak nahradí oblíbený Home Button s Touch ID. Samozřejmostí je poté vyšší výkon, který zajistí pravděpodobně SoC A 11 Bionic a GPU z produkce Applu. Vylepšení by se měl dočkat software a hardware Apple Pencil.

Čeho bychom se naopak dočkat neměli je OLED panel. Důvodů by mělo být hned několik. V cestě mu stojí hlavně technické a finanční překážky. Konkrétně, technologie ProMotion, podpora Apple Pencil a dodací lhůty, resp. možnosti dodávky OLED panelů. Jediným dodavatelem OLED panelů pro Apple je v současné době Samsung. S ohledem na to, že Apple, chce příští rok osadit všechny modely iPhonu OLED byla by další výroba pro iPad nemožná. iPad tak musí prozatím ustoupit nejdůležitějšímu produktu značky, iPhonu.

Co se týká bez rámečkového designu, tak Apple by se podle předpokladů měl vydat spíše cestou ztenčování, ale nikoliv “odstranění” rámečku okolo displeje. Výsledný design by pak mohl vypadat následovně. A nám se moc líbí. Odstranili se přebytečné plochy v spodního a horního okraje zařízení, ale rámeček je stále dostatečně široký pro pohodlný úchop iPadu.

Nicméně, vše je stále v raném vývoji a jsme zvědavý, kam se bude situaci kolem nových iPadů ubírat. Apple totiž nedávno apelovat na své dodavatele ohledně množících se úniků. Představení nových iPadů se dočkáme pravděpodobně v červnu nebo v září, tedy na některé z tradičních Apple akcí.

Zdroj: Bloomberg, iDropNews, twitter Benjamin Geskin

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.