Jak na iOS zavřít všechny panely Safari najednou

Safari je stejně jako ostatní součásti iOS studnicí plnou gest a funkcí. Některé z nich jsou opravdu praktické a hlavně jednoduché, pokud víte jak na ně. I když stačí dva jednoduché kroky mnohdy zůstanou řadě uživatelů skryta. Zkrátka vůbec nevědí, že existují. V dnešním návodu vám jedno z takových gest ukážeme.

V jednom z předchozích článků jsme vám ukazovali, jak uzavřít panel webového prohlížeče Safari. Zmiňovali jsme to jako první krok k tomu, abyste mohli webovou stránku na něm uloženou později dle potřeby znovu otevřít. Rovněž jsme zmiňovali to, že panelů, respektive karet si můžete otevřít nespočet.

Jistě vás tak napadá otázka, jak co nejpohodlněji, nejjednodušeji a nejrychleji zavřít všechny karty najednou a Safari “vyčistit”. Zde je odpověď.

Díky funkci, která se objevila v iOS 10 můžete všechny panely uzavřít prakticky jedním stiskem:

  • otevřete na zařízení iOS Safari
  • stiskněte a držte prst na ikoně panelů (iPhone – čtverce pravý dolní roh, iPad – čtverce pravý horní roh)

Dostanete se tak do kontextové nabídky která nabízí celkem čtyři možnosti. Uzavřít všechny panely, uzavřít konkrétní panel a naopak otevřít nový panel, a to jak klasický, tak anonymní u kterého se navštívené stránky nezaznamenávají do historie procházení a navíc Safari požádá procházené weby aby vás “nesledovaly”.

  • Stiskněte řádek Zavřít XY panel(y/ů) 

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.