Dare the Monkey – skvělá odpočinková hra pro Apple Watch

Apple Watch kromě jiného nabízí i skvělý způsob jak si ukrátit dlouhou chvíli pomocí her. Ne vždy jsou však hratelné a zábavné takovým způsobem, že se k ním vracíte. Dare the Monkey, to je úplně jiná káva. Pojďme si ji blíže představit.

Dare, hlavní opičí hrdina celého příbehu je v podstatě obdobou instalatéra SuperMaria. Hlavním úkolem je vyhnout se nástrahám v podobě propastí, bodáků, zvířat a dalších překážek a u toho nasbírat co nejvíce zlaťáků.

To, co je na celé hře tak poutavé je právě jednoduchost a ovládání. Jediný pohyb, který opička vykonává, je skok. Ten ovládáte pomocí tapnutí prstu na obrazovku. Pokud prst přidržíte o trošku déle, skok bude delší, což je pro překonání určitých překážek pochopitelně nezbytné. Pokud to s intenzitou stisku v „zápalu boje“ přeženete, hra se přeruší a dostanete se pomocí Force Touch až do Menu. V něm máte možnost pokračovat ve hře (Resume), ukončit hru (Quit) a vypnout zvuk (Mute). 

Velikost Apple Watch si však vybírá svoji daň. Začínající hráci si musí zvyknout, že si prstem občas „stíní“ budoucí překážky, které je tak vidět na poslední chvíli.  Nicméně, celkově se jedná o jednu z nejlepších her na Apple Watch, která je navíc v základu zdarma. Pro opravdu náruživé je možno si v aplikaci přikoupit další rozšíření.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.