Apple umožní vypnout snižování výkonu iPhonu, které jej chrání před náhodným vypnutím

Situace kolem zpomalování iPhonů dosáhla rozměrů, které donutili Apple udělat víc, než jen se omluvit a zlevnit výměnu starých baterií za nové. O všech změnách, které Apple v budoucích aktualizacích iOS 11 zavede se rozpovídal pro televizi ABC – CEO Applu Tim Cook.

Podle něj bude v budoucnu možné na iOS praktikovat transparentní battery managenent. Pod tím si lze představit následující body:

  1. bude možné jednodušeji sledovat životnost baterie
  2. uživatel bude dostávat informace o snížení výkonu zařízení v závislosti na stavu baterie
  3. automatické snižování výkonu procesoru bude možné vypnout

Zejména poslední jmenovaný krok je z pohledu Applu opravdu překvapující. Vypnutí funkce, která chrání iPhone před náhodným vypnutím (tím, že sníží výkon procesoru) může skončit i katastrofou.

Jeden příklad za všechny – pokud zrovna voláte na tísňovou linku, nebo provádíte podobné urgentní úkony, může náhlé a neočekávané vypnutí zařízení představovat obrovský až život ohrožující problém. I přes to bohužel věříme, že se najde řada uživatelů, kteří si tuto funkci opravdu deaktivují. My to v žádném případě nedoporučujeme. 

Celá situace kolem zpomalování iPhonů totiž postrádá tu nejzásadnější věc. Informace a podklady k tomu, jak se snižování výkonu procesoru podepisuje na reálné použitelnosti iPhonu. Logicky, systém ke snížení výkonu procesoru přistoupí s ohledem na stav baterie, ale zejména při vyšším zatížení. Je tedy možné, že si uživatel nebude mít šanci při běžném používání nějaké změny ve výkonu všimnout.

Jak už jsme vysvětlovali v předchozím článku, filozofií Applu je nabídnout řešení, které považuje za správné a moc uživatele nezatěžovat a “nedávat” na výběr. Očividně je tlak na Apple kvůli zpomalování procesorů starších iPhonů extrémní a vyžaduje podobná neobvyklá řešení.

O zpomalování starších iPhonů jsme napsali:

Každý 138. obyvatel Jižní Koreje žaluje Apple za zpomalování iPhonů

Zpomalování iPhonů by mohlo pro Apple znamenat velký finanční problém

Vše co potřebujete vědět o kauze zpomalování starších iPhonů

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.