Apple právě vydal macOS High Sierra Beta 6, tvOS 11 Beta 6 a watchOS 4 Beta 6 pro vývojáře

Apple právě vydal šesté beta verze všech svých operačních systémů (iOS, macOS, watchOS a tvOS) pro vývojáře. Aktualizovat a testovat  nové beta verze tak mohou prozatím pouze registrovaní vývojáři. Do konce týdne by se však měla u iOS 11, macOS High Sierra a tvOS 11 objevit 5. veřejná beta verze. Připravovaný operační systém pro Apple Watch, watchOS 4 není totiž jako jediný zapojen do Apple Beta Software Program, který umožňuje zapojení běžných uživatelů do testování nových operačních systémů.

macOS High Sierra Beta 6

Šestá beta verze nové operačního systému pro Macy přichází necelý týden po 4. veřejné beta verzi. Novou beta verzi lze stáhnou z Apple Developer Center nebo provést Software Update přes Mac App Store.

MacOS High Sierra v porovnání zejména s iOS 11 nepřináší tolik kosmetických novinek. Jednou z nejzajímavějších novinek je nový systémový soubor Apple File System nebo video kodek HEVC.

watchOS 4 Beta 6

Pokud si kladete otázku, proč je watchOS dostupný pouze pro registrované vývojáře, je to z toho důvodu, že tento systém neumožňuje Downgrade na předchozí stabilní verzi. Na internetu se samozřejmě objevují návody, jak si tento systém nainstalovat, nicméně Vám to rozhodně nedoporučujeme. Nová beta verze obsahuje především opravy chyb a možná některá vylepšení. Beta verze watchOS nedávno přidala např. pro Aktivitu nové efekty zasahujicí přes celou plochu displeje.

tvOS 11 Beta 6

Nové beta verze se dočkal samozřejmě i operační systém pro Apple TV. tvOS 11 se ze všech operačních systémů dočkal rozhodně nejmenších změn. Mezi ně patří např. synchronizace na ploše, dark mode, light mode, plnou podporu AirPods nebo AirPlay 2.

O všech zásadních novinkách v těchto operačních systémech Vás budeme průbězně informovat.