Apple právě představil nový iPad PRO s 10,5 palcovým displejem

Apple právě představil velice očekávanou novinku. Nový iPad PRO s 10,5 palcovou úhlopříčkou displeje (12,9 palcová varianta iPadu PRO dostane stejnou aktualizaci jako představovaný iPad PRO 10,5).

Design a parametry

Co se týká designu, došlo k zúžení levého a pravého okraje rámečku displeje. Takže i přes nárůst úhlopříčky byly v porovnání s 9,7 palcovým dispelejm zachovány prakticky stejné rozměry zařízení. Displej nové iPadu dostal funkci True Tone, široký barevný gamut, ultra-nízkou odrazivost, jas až 600 NTS a HDR video. Novinkou je funkce Pro Motion. Jedná se o zvýšení zobrazovací frekvence displejů z 60 na 120Hz. Odezva Apple Pencil se díky Pro Motion snížila na 20ms.

iPad Pro - WWDC 2017

Proč 10,5 palce? Podle Applu se jedná o optimální velikost pro plnohodnotnou klávesnici. K iPadu pro bude dostupná nová Smart Keyboard s plnohodnotným rozložením kláves s podporou více než 30 jazyků.

Obě verze iPadu PRO (10,5 a 12,9) byly osazeny novým čipem A10X. Nový procesor pro iPady PRO je šestijádrový (se třemi vysoce výkonnými jádry a třemi vysokoúčinnými jádry). Nabídne o 30 % vyšší výkon v porovnání se současnou generací.

Grafický výkon nových iPadů naroste až o 40 % a to díky novému dvanácti jádrovému grafickému procesoru. Apple na konferenci v rámci ukázky předvedl nový iPad PRO (10,5) jako nástroje pro úpravu fotografií v programu Affinity Photo. Ukázka to byla opravdu působivá a nározně předvedla vysoký výkon nových iPadů PRO. I přes nárůst výkonu Apple u nových iPadů PRO stále garantuje 10-ti hodinovou výdrž baterie na jedno nabití.

iPady budou nově pořizovat fotografie pomocí 12 -ti megapixelové kamery  na zadní straně. Kamera dostala optickou stabilizací obrazu, vysokorychlostní senzor a podporu nahrávání 4K videa. Přední Face Time bude bude disponovat 7 -mi megapixelovou kamerou. Dále byla integrována podpora USB 3.0 (USB – C) pro rychlé nabíjení a přenos dat.

Základní úložiště u obou iPadů vyrostlo na 64 GB a konfigurovatelné bude až na 256 a 512 GB. Tato gigantická úložiště budou k dispozici pro obě varianty  iPadu PRO.

 

Stanoveny byly táké základní ceny. Pro 10,5 palcový iPad Pro začínat na 649 USD. Větší 12,9-palcový iPad Pro bude dostupný od 799 USD. Je prakticky jisté, že u nás bude cena o něco vyšší. První kusy nových iPadů doputují k zákazníkům již příští týden.

Průběžně pro Vás budeme zjišťovat další podrobnosti a článek aktualizovat.

iPad Pro - render - WWDC 2017

Zdroj všech použitých fotografií: https://www.apple.com/newsroom/2017/