Apple podpoří pomocí Apple Pay a nové výzvy pro majitele Apple Watch národní parky

Apple oznámil, že celou první polovinu července bude prostřednictvím platebního systému Apple Pay podporovat iniciativu pro získání finančních prostředků pro Nadaci Národních Parků. Tuto iniciativu navíc doplnil o novou výzvu aktivity pro majitele Apple Watch. Ta by měla zvýšit povědomí o národních parcích a „přinutit“ uživatele Apple Watch k pohybu.

Apple Pay

Od 1. do 15. července poskytne Apple Nadaci Národních Parků 1 USD z každého nákupu, který proběhne prostřednictvím Apple Pay v jakémkoliv Apple Store, na Apple.com  a pomocí aplikace Apple Store, a to ve Spojených státech. Příjem z této akce by měl podpořil aktivity nadace v oblasti záchrany a zachování národních parků. Nadace mimo jiné organizuje i programy pro mládež, které je mají nadchnou pro národní parky.

Tim Cook ve svém vyjádření vysvětluje, proč se Apple pro podporu parků v USA rozhodl:

„Americké národní parky jsou pro nás v Apple inspirací, a víme, že stejně jako pro nás jsou důležité pro mnoho našich zákazníků. Našim cílem je zanechat svět lepší, než jsme jej objevili, takže v červenci každému usnadňujeme, aby pomohl zachovat krásy našeho přírodního, kulturního a historického bohatství.“

Apple Watch

Apple kromě rozsáhlých aktivit v oblasti životního prostředí rád vyzývá prostřednictvím Apple Watch k pohybu. Důkazem může být i nový systém motivace v aplikaci Cvičení, který bude součástí operačního systém WatchOS 4.

Apple nyní, (stejně jako na Den Země) připravil na 15. července speciální výzvu. Tentokrát na podporu národních parků. Té se mohou účastnit majitelé Apple Watch z celého světa. Úkolem výzvy je  absolvovat chůzi, běh nebo cvičení na invalidním vozíku  ve vzdálenost 3,5 míle, tedy přesně 5 633 m. Tato vzdálenost představuje trasu od gejzíru Old Faithful k Mallardovu jezeru v Yellowstonském národním parku. Odměnou za splněný cíl Vám bude unikátní odznak a nálepky, které budeme moci použit v iMessage. Z obrázku níže můžete vidět jejich designovou inspiraci národními parky.

V App Store bude také označena sbírka některých nejlepších aplikací, které pomohou uživatelům s navigací a průzkumem národním parků. Apple také připomíná, že Apple Pay je možno platit i na vybraných místech některých z nejoblíbenějších parků.

Zdroj: 9to5mac